Policie podala návrh na obžalobu koncem září. Šéf středočeských vyšetřovatelů Jaroslav Čurda tehdy řekl, že nepředpokládá, že by státní zástupce kauzu vrátil k došetření.

Trpišovskému za ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a poškozování cizí věci hrozí až 12 let vězení. Byl zadržen loni 29. prosince poté, co měl na dálnici D1 prudce brzdit před dvěma auty, jejichž řidiče tímto způsobem „trestal“ za pomalou jízdu. V jednom případě do jeho vozu řidič narazil a na mercedesu Trpišovského vznikla škoda 430 tisíc korun.

Obhájce pražského podnikatele Michal Pacovský podle serveru s vrácením případu policii souhlasí. Podle něj by policisté měli pracovat i s variantou, že Trpišovský nebyl pachatelem, ale že jím byl řidič, který do jeho vozu naboural zezadu. Pacovský napadl znalecký posudek, který neuvádí, že na místě nebyly nalezeny žádné stopy brzdění, a to ani jednoho z vozidel.

Video

Pirát s číslem 2222 ohrožoval řidiče už před 13 lety, zachránila ho amnestie. Zdroj: TV Prima

Letos se objevili dokonce další svědci, kteří tvrdili, že je Trpišovský svou bezohlednou jízdou ohrožoval.

Trpišovský v létě na půl roku přišel o řidičský průkaz, když vyšlo najevo, že na svém autě měl registrační značku s nápadným čtyřčíslím 2222 jen přilepenou, a tedy neplatnou.