„Jako politik vím, že se někdy mohu stát terčem nevybíravé kritiky. Nutí mě to chovat se slušněji, než se musí chovat jiní lidé. O to je takový útok bolestivější,“ řekl Právu.

Problém začal anonymními dopisy, v nichž označil anonym otce dvou dcer Kozáka za homosexuála. Následovalo zveřejnění inzerátu s Kozákovým jménem na gayseznamce. „Když policie nechala inzerát smazat, založil ten člověk blog, kde vykládá, že jsem pochopil svou orientaci už v šesté třídě. Jako muže se mě to zásadně dotýká a opravdu nevím, kdo může něco tak hloupého vymyslet. Podle mého názoru je to nemocný člověk. Někdo mu musel hrozně ublížit, a tak hledá oběť,“ usoudil.

Z informací, které se ze stránky dají vyčíst, je podle něj zřejmé, že jde o někoho z okolí, nebo musí dostávat dobré informace. „Zná přezdívky mých přátel,“ řekl.

Musí to souviset s politikou, míní Kozák

Kdo za útoky stojí, prý neví. „Marně hledám motivaci. Nikdy jsem nikomu neublížil. Musí to souviset s politikou,“ připustil. Anonym se mu prý může mstít i za to, že se nedaří vymýtit prostituci z okolí Lipské ulice.

Internetový útočník se podepisuje Kozákovým jménem a zahlcuje diskuze jednoho chomutovského zpravodajského serveru. Do svých vzkazů přidává odkazy na blog se jménem radního, homosexuální tematikou a obscénními fotomontážemi. Zveřejnil i Kozákovu fotku z webu Ústeckého kraje a telefonní číslo na jeho pracovní mobil.

Kozák už ochutnal hořké sousto dříve, při své kandidatuře do krajského zastupitelstva. Tehdy někdo polepil střed města, radnici, veřejné desky a plakáty s jeho tváří cedulkami s narážkami na Kozákovu poctivost.