Mladí muži se totiž velmi svérázně bavili v noci z pátku na sobotu a jejich počínání mělo málem tragické následky pro trojici osob bez domova, které dlouhodobě přebývaly ve stanech v lese Čertovka u Blanska. Jejich dva stany totiž kolem půl druhé ráno začaly hořet.

Celá trojice se naštěstí ihned probudila a všem se podařilo včas vyběhnout ven. I tak však celé osazenstvo obou stanů - dva muži ve věku dvaačtyřicet a čtyřiapadesát let a osmačtyřicetiletá žena - utrpělo popáleniny a museli být ošetřeni lékařem.

Ještě větší šok je však čekal, když se dozvěděli, že jejich látkové příbytky někdo úmyslně polil hořlavinou a zapálil. Od větších popálenin je zachránila skutečnost, že dokázali rychle reagovat a oheň se jim podařilo včas uhasit. Vzápětí vše oznámili na policii.

Kriminalisté tak mohli zahájit okamžitě pátrání a pachatele se jim podařilo dopadnout,“ uvedla policistka Petra Vedrová. Žháři nyní svůj čin zdůvodňují tím, že se trojici chtěli pomstít za to, že prý obsadili “jejich“ ohniště v lese.