"Na linku anonymního svědka a na další linky policie jsme hned v úterý dostali od několika lidí informace o totožnosti muže, na jejichž základě byl dopaden," potvrdil mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček.Pachatele zadrželi policisté na Kroměřížsku, 37letého muže zatkli přímo na jeho pracovišti.

Podle informací Práva měl pracovat v oboru autodopravy a servisů. Na svědomí má mít mimo jiné i zpronevěry. Loupením si tak asi chtěl vydělat na úhradu dluhů.

"Byl obviněn z trestného činu loupeže, za což mu hrozí až dvanáct let vězení. Soud ho vzal do vazby. Podezíráme ho celkem z devíti skutků, jichž se dopustil na Zlínsku a Kroměřížsku. Ve dvou případech šlo o loupeže na čerpací stanici," uvedl náměstek zlínského policejního ředitele Rostislav Neubauer.

Kvůli probíhajícímu vyšetřování však další detaily k osobě pachatele a rozsahu jeho trestné činnosti neupřesnil.

Při loupežném přepadení tlumačovské benzínky se pachatel se zbraní v ruce zmocnil hotovosti 22 tisíc korun. Údaje k jeho osobě, které tehdy poskytla policii přepadená pracovnice, se nápadně shodovaly s popisem pachatele, který tutéž benzínku přepadl také v závěru listopadu. Policisté nyní tyto souvislosti rovněž prošetřují.