Manažeři s jejich finančními prostředky, vloženými do úschovy, nakládali jako s prostředky vlastními. Rozsudek si přišel poslechnout jen Pešát, jeho žena zůstala doma. U soudu vypovídali také někteří z poškozených klientů. Například Jiří Linhart se před více než dvěma lety rozhodl prodat svoji chatu na okraji Havířova.

„Obchodní zástupkyně Rekinu mi našla kupce chatky. Celková cena byla 138 tisíc korun. Slibovali mi, že dostanu 110 tisíc, zbytek měl padnout na provizi pro Rekin. Když došlo k převodu chatky na katastru, najednou jsem zjistil, že všechny pobočky Rekinu jsou uzavřeny, a šel jsem podat trestní oznámení,“ řekl Jiří Linhart z Havířova.

Před soudem se ze zpronevěry zodpovídají dva manželé – majitelka realitky Sylvie Pešátová (na snímku) s manželem Pavlem.

Majitelka realitky Sylvie Pešátová

FOTO: Aleš Honus, Právo

Peníze, které složil kupec, mu realitní kancelář nedala, v chatě už bydlí nový majitel. „Asi jim provize 28 tisíc nestačila. Teď nemám ani chatu, ani peníze,“ řekl Linhart novinářům.

Ve srovnání s jinými klienty na tom ještě není tak zle – někteří realitní kanceláři krátce před jejím nečekaným bankrotem svěřili i několikamiliónové částky na nákup bytů nebo rodinných domů.