Mrtvola byla zachycena těsně vedle „kamene sebevrahů“ v síti, která byla z tohoto smutného důvodu nad Horním jezírkem v propasti instalována. Před tím se totiž stávalo, že těla končila ve vodě jezírka, které je 13 metrů hluboké, a občas vznikaly problémy s vyprošťováním těla oběti.

„Zatím nelze uvést mimo pohlaví a přibližného věku vůbec žádné podrobnosti. Vyšetřovatelé jsou stále ještě na místě,“ uvedla odpoledne mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

I když je to velmi málo pravděpodobné, bude soudní patolog zkoumat i možnost, že bylo tělo do krasové propasti svrženo již bez známek života, a kriminalisté zkoumají vždy i možnost, že mohlo jít i o trestný čin.

Od třicátých let, kdy se začala vést evidence sebevrahů v Macoše, jde již o asi 75. oběť. Sebevrazi skáčou nejčastěji z Horního můstku a trasa smrtelného letu pak končí obvykle na „kameni sebevrahů“ tedy balvanu, který je téměř u protilehlé stěny od Horního můstku.

Policie žádá svědky o pomoc při identifikaci

Policie žádá případné svědky pro zjištění totožnosti mrtvého muže. Oblečený byl do bílé bundy, světlých kalhot, modré kostkované košile s krátkým rukávem. Muž měl kulatý obličej a velmi krátce střižené vlasy. Na Horní můstek přišel podle informací policie v pondělí 3. října kolem půl třetí hodiny odpoledne a pohyboval se tam asi do půl sedmé v podvečer. Provedeným šetřením se cizí zavinění zatím neprokázalo.

Svědci mohou volat  policejnímu komisaři na telefon 974 631 331

Průvodci kontrolují propast před příchodem návštěvníků

„Patří k povinnostem průvodce před zahájením prohlídek trasu projít a důkladně prohlédnout. Důraz se klade právě na dno Macochy. Bohužel takový nález vždy návštěvnický den velmi zkomplikuje. Prohlídková trasa musí být uzavřena do doby, než svoji práci skončí hasiči i policisté, někdy i potápěči,“ řekl Právu jeden z průvodců.

Pracovníci v jeskyních o sebevrazích  mluví velmi neradi. „Je to smutný fakt, který k Macoše bohužel už léta patří, ovšem ukazovat  propast jako hlubinu sebevrahů si prostě tento přírodní útvar nezaslouží,“ uzavřel průvodce, který nechce být jmenován.