Přivolaná záchranka dorazila na místo za šest minut a mladíka převezla do nemocnice na Karlově náměstí s alergickou kožní reakcí na benzín.

Poslední známý pokus o sebevraždu upálením se v České republice stal 26. prosince loňského roku v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku. Třiapadesátiletý muž se ve svém domě polil hořlavinou a zapálil se, utrpěl popáleniny na 90 procentech těla. Důvodem pro jeho rozhodnutí byly podle policie rodinné neshody. O dva dny dříve zvolil stejný druh odchodu ze života třicetiletý sebevrah v Brně. U čerpací stanice si koupil kanystr benzinu, kterým se polil, a poté se zapálil. Muž byl na místě mrtvý.

Každým rokem spáchá v České republice sebevraždu přes tisíc lidí, někteří z nich si pro dobrovolný odchod ze světa vyberou právě upálení. Počet těchto lidí v posledních letech vzrůstá. Psychologové se shodují v tom, že ti, kteří zvolí tak trýznivý způsob sebevraždy, mají většinou nějakou formu duševní poruchy. Velkou roli podle nich hraje nepochybně nápodoba a touha na sebe upozornit.