Ukrajinec bydlel s ostatními krajany na ubytovně. Podle obžaloby přišel do baru ve čtvrtek kolem desáté hodiny večer opilý. Chvíli hrál automaty a pil pivo. Všechny peníze ale během večera prohrál. Nepohodl se s barmankou a nakonec ji ubodal nožem.

„Kolem druhé hodiny začal požadovat po barmance vietnamské národnosti peníze. Žena proto odemkla výherní automaty a vydala mu hotovost. Poté chtěl ještě dalších 100 tisíc korun. Když mu žena řekla, že tyto peníze u sebe nemá, že jsou uložené v bance a že mu je dá později, vynutil si na ní peníze z trezoru, který byl pod barem. Přitom barmance vyhrožoval kuchyňským nožem,“ četla z obžalovacího spisu státní zástupkyně Alena Píchová.

Chtěl zpět své peníze

Vietnamka zemřela na následky bodnořezných zranění, které jí Ukrajinec podle obžaloby způsobil opakovaným bodnutím nožem. Z baru si odnesl více než 19 tisíc korun, platební karty a průkazky úrazového pojištění dětí.

„Moc lituji, že se to stalo. Chtěl jsem jen, aby mi vrátila moje peníze. Nevím, proč jsem to udělal, měl jsem temno před očima,“ hájil se před soudem Gavryliv s tím, že si na nic víc nepamatuje. Nevzpomíná si prý ani na to, jak se mu nůž, který po činu hodil do nedaleké nádrže Jordán, dostal do ruky.

Svědčil syn zavražděné

„Když jsem se ráno vzbudil, našel jsem v kapse peníze. Chtěl jsem se proto vrátit do baru a zjistit, co se večer stalo. Vyšel jsem na chodbu a byli tam už policisté,“ líčil dále Ukrajinec, který prý Vietnamce půjčil 25 tisíc korun a chtěl je zpátky, aby mohl jet za svou rodinou na Ukrajinu.

Usvědčit Ukrajince však pomohl i svědectvím jedenáctiletý syn zavražděné ženy. „Mamka mu peníze občas půjčovala. Na dluh mu dávala hlavně cigarety a pivo. Sama si ale od nikoho peníze nikdy nepůjčila,“ vypověděl chlapec, který barmance z jejího mobilu zavolal záchranku a bál se, aby se Gavryliv nevrátil a nezabil i jeho.