„Státní zástupce teď může podat obžalobu nebo nám případ vrátit k došetření, to ale nepředpokládám,“ řekl Právu šéf středočeských vyšetřovatelů Jaroslav Čurda. „Za nás jsme práci ukončili, obviněného a jeho právního zástupce standardně seznámili s výsledky vyšetřování a návrh odeslali na krajské státní zastupitelství,“ dodal Čurda.

Státní zástupce Tomáš Milec očekává doručení návrhu do poloviny příštího týdne. Poté rozhodne o dalším postupu.

„Je mi trochu líto, že se o tom média dozvěděla dřív, než pan Trpišovský,“ reagoval na zprávu o návrhu na podání obžaloby právní zástupce Trpišovského Michal Pacovský.

Ten má také výhrady k průběhu přípravného řízení. „Policie neprovedla žádný z důkazů, které jsme my navrhovali. Bylo jich na tři stránky,“ postěžoval si advokát. „Například jsme žádali o ztotožnění dalších bílých aut, která vypadala stejně jako auto pana Trpišovského, a také měla na konci 2222. Policii jsme dokonce dodali fotografie dvou takových aut, ztotožněna ale nebyla,“ dodal Pacovský.

Video

Pirát s číslem 2222 ohrožoval řidiče už před 13 lety, zachránila ho amnestie. Zdroj: TV Prima

Policie Trpišovského zadržela 29. prosince 2010 poté, co měl na dálnici D1 prudce dobrzďovat postupně před dvěma vozidly, jejichž řidiče tak „trestal“ za pomalou jízdu.

Jeden z motoristů do něj narazil a na jeho Mercedesu vznikla škoda za 430 tisíc korun.

V letošním roce se v médiích objevilo hned několik svědků, kteří vypovídali, že i je Trpišovský na dálnicích šikanoval. Pražský podnikatel přišel v létě na půl roku o řidičský průkaz kvůli přestupku. Registrační značku s nápadným čtyřčíslím 2222 měl na voze pouze přilepenou a tudíž neplatnou.