Mladý muž údajně sledoval televizi, když po jedenácté hodině uslyšel zvenčí hluk. Vyhlédl z okna svého bytu na sídlišti a uviděl u zaparkované dodávky dvě postavy, které svítily do zavazadlového prostoru vozidla.

„Následně uviděl, jak jeden z nich poodstoupil, rozběhl se a skočil rozbitým oknem do dodávky. Jakmile to uviděl, řekl sousedovi, který byl v tu dobu na balkóně, ať volá na policii a sám se rozběhl před panelák,“ popsal policejní mluvčí Aleš Mergental.

Zatímco jeden ze zlodějů uprchl, druhého zalehl odvážný muž na zemi. Lupiči se však po chvíli podařilo vysmeknout. Vběhnul ale akorát do náručí policejní hlídky, která mezitím na místo dorazila.

„Za pět minut byl zloděj u dodávky zpátky, ale už v doprovodu hradišťských policistů, kteří jej vypátrali a zadrželi. Druhého z pachatelů, který je policistům znám, se hlídkám nepodařilo na místě vypátrat,“ řekl mluvčí.

Lupiči nestačili z automobilu nic ukrást, rozbitím okna však způsobili škodu ve výši čtyř tisíc korun. Policisté jej umístili do policejní cely. Při úterním výslechu se přiznal k pokusu o krádež. Řekl také, že před svým činem společně s druhým pachatelem celý večer popíjeli po hospodách. Pachatelům hrozí dva roky vězení.