Podle deníku Blesk je žena v hygieně a stravování plně odkázána na nemocniční personál. Leží připoutaná na posteli a čtyřiadvacet hodin denně ji prostřednictvím kamery sleduje policejní psycholog, který ji co 15 minut kontroluje i skrz kukátko ve dveřích samotky.

Dům, kde byly nalezeny oběti činu, stále střeží policie.

Dům, kde byly nalezeny oběti činu.

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Cela je vybavená tureckým záchodem a umyvadlem. Postel se nachází na betonovém soklu, aby se pod ni nedalo nic schovat. Okno je zamřížované, dva metry před ním se navíc nachází ještě jedna mříž, která zabraňuje k oknu se přiblížit.

Žena údajně celé dny mlčí a v prvních dnech odmítala jíst. „Na levé ruce má jen povrchové řezné rány. Má ale problémy s krční páteří po pokusu o oběšení. Je proto upoutaná na lůžku, nesmí se hýbat,“ řekl Blesku zdroj, který ví, jak léčba matky zavražděných dětí probíhá.

Dveře do domku jsou opatřené policejní pečetí.

Dveře od domu byly zapečetěny.

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Podle něj Romana Z. absolvovala před týdnem první výslech. „Při výslechu mluvila, jinak se chová apaticky, vypadá, že je jí vše jedno. Ve tváři má arogantní výraz,“ uvedl zdroj. O svých dětech při výslechu údajně nepromluvila. „Byl to ale předběžný výslech. Psycholožka nedoporučila mluvit o dětech,“ prozradil svědek výslechu.

Tragická událost se odehrála v pátek 2. září. [celá zpráva]

V domě v obci Široký Důl tam v tratolišti krve nalezli těla dvou dívek a dvou chlapců. Nejmladšímu z dětí byly teprve dva měsíce. Na místě byla nalezena také jejich matka, která se podle záchranářů po pokusu o oběšení nacházela v přímém ohrožení života.