"Vyšetřování jsme skončili s návrhem na podání obžaloby," řekl ve středu Radovan Mach z tachovského policejního ředitelství, který se případem zabýval.

Co se vlastně 15. listopadu v hospodě U Vodáka stalo? Starosta se tam stavil cestou z taneční zábavy. Dal si pivo a panáka. Hostinskému Liboru Kolaříkovi začal vyčítat, že mu posílá na mobil nesmyslné textové zprávy. Potom starosta slovně napadl servírku a ta mu dala facku. To už hostinský volal na pomoc policii.

Vrhl se i na policistu

"Hlídka na místě chtěla záležitost vyřídit jako přestupek. Když policisté odcházeli, napadl druhý z obviněných hostinského, smýkl s ním o zem a roztrhl mu tričko. Jeden z policistů se oba rváče snažil od sebe roztrhnout. Když mu chtěl přijít na pomoc druhý strážce zákona, starosta se na něho vrhl. Chytil ho pod krkem a přetáhl mu uniformu přes hlavu," popsal událost policejní rada.

Starosta se omluvil

Starostu nakonec policisté zkrotili až za pomoci želízek. "Při výslechu uvedl, že ho celá věc mrzí, a hájil se mimo jiné i tím, že měl něco vypito. Dále řekl, že se policistům už ústně omluvil," dodal Mach.

Šestačtyřicetiletý Pešek byl obviněn z trestných činů výtržnictví a útoku na veřejného činitele, o čtyři roky mladší Chodl pak z výtržnictví a ublížení na zdraví, protože hostinský po jeho útoku delší dobu marodil. Zastupitelé starostovi vyjádřili podporu a nehodlají ho odvolat.