Drama začalo již asi dvě stě metrů před pumpou, před kruhovým objezdem na vjezdu do města od dálnice D 2. Na rozdíl od tisíců aut kamión nebrzdil. Urazil značení ostrůvku před křižovatkou a vyletěl na půldruhého metru vysoký val hlíny. Na jeho vrcholu dokonce stopy kamiónu zmizely, takže se asi vznesl a po několikametrovém letu tvrdě dopadl na vozovku v protisměru.

Pád byl natolik tvrdý, že se ve stejném okamžiku zbortil rám tahače a olejová vana se roztříštila o vozovku. Palivová nádrž, která se po prohnutí auta dostala velmi nízko, se vzápětí roztrhla o vozovku a obrubník. Souprava pokračovala dál v cestě. Levá kola v příkopu, pravá na obrubníku po jehož přejetí kamión demoloval značky, oplocení a nechával za sebou velkou stopu po unikajícím oleji a naftě.

Takto se vřítil na benzínku, těsně minul stojany pro tankování kamiónů, poškodil střechu pumpy a zůstal stát tři metry od výdejních stojanů s benzínem. Na zem přitom dál vytékala nafta a olej a část unikla i do kanalizace. Na místo dorazili hasiči, kteří zachytili další unikající naftu a provedli nejnutnější opatření.

Šofér pil před jízdou alkohol

Dvoučlennou posádku kamiónu si převzali záchranáři. S menšími oděrkami, ale i s podezřením na poranění páteře po tvrdém dosednutí kamiónu na zem, je odvezli do nemocnice. Ještě předtím řidič nadýchal 0,8 promile alkoholu.

Příjemná nebude ani úhrada škod. Zničený tahač, poškozený návěs, poničené značky, oplocení i pumpa, spolu s nutností sanace kontaminovaných míst vyjde na milión.