Šestatřicetiletý muž připouští, že mezi ním a řidičem autobusu došlo k fyzické potyčce. Rezolutně ale popírá, že by ho brutálně ztloukl. „Kdybych ho surově zmlátil, tak bych byl od krve a měl nějaké zranění na rukou. Žádné takové stopy na mně policisté nenašli,“ hájil se Ch. Jenže ten z místa incidentu ujel a policisté ho zadrželi až o několik hodin později v Klatovech.

Předjížděl, protože spěchal do nemocnice

„Pospíchal jsem do nemocnice, byl jsem tam objednaný. Nicméně prohlašuji, že jsem se nikde nemyl ani nepřevlékal,“ prohlásil Ch. Na to, jak si vysvětluje vážné zranění řidiče autobusu, ale nedokázal odpovědět.

„Na to můžu říci jen to, že je mi to strašně líto, že je řidič v těchto problémech. Na druhou stranu jsem na jeho místě mohl být já. On mě vědomě vytlačoval ze silnice. Byl jsem v situaci, kdy jsem měl už jedno kolo skoro ve škarpě a na druhé straně mě odíral autobus,“ tvrdí Ch. Na otázku, proč se chtěl dostat za každou cenu před autobus v nepřehledném místě a navíc tam, kde je předjíždění zakázáno, uvedl, že spěchal k lékaři.

„Bohužel jsem si nevšiml, že se tam nesmí předjíždět. Na silnici není žádná čára,“ dodal k tomu.

Policisté zatím Ch. neobvinili. Zahájili pouze úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví, za což hrozí až deset let vězení. „Stále ještě vyslýcháme svědky,“ potvrdil ve čtvrtek dopoledne Miroslav Vokáč z vedení domažlické policie.