„O víkendu další informace poskytovat nebudeme, až v pondělí, společně s dozorující státní zástupkyní, pravděpodobně zveřejníme o případu další údaje,“ uvedla Maturová v sobotu v podvečer.

Žena žila se svým druhem před přistěhováním do Širokého Dolu v Pusté Rybné, malé vesnici, vzdálené asi osm kilometrů vzdušnou čarou od místa činu. Právu to potvrdila tamní starostka Helena Pazderová (nezávislá). „Znala jsem je, ale vzhledem k tragičnosti případu nebudu podávat informace,“ řekla s omluvou.

Mluvčí pardubického policejního ředitelství Eva Maturová řekla, že ohledání místa činu skončilo v pátek v 18 hodin, dům je zapečetěn a nikdo do něj nesmí.

Dveře do domku jsou opatřené policejní pečetí.

Dveře do domku jsou opatřené policejní pečetí.

FOTO: Jiří Bednář, Právo

„Pokud ale bude potřeba, kriminalisté se tam vrátí,“ uvedla a připomněla, že ze strany dozorující státní zástupkyně je na případ vydáno přísné informační embargo.

Na Svitavsku našli čtyři zavražděné děti, zraněná matka se probouzí
Chce se mi brečet, říká obyvatelka Širokého Dolu, kde našli mrtvé děti
Psychóza? Deprese? Psycholog hledá odpověď k nálezu čtyř mrtvých dětí 

Lidé v obci je neznali

Těla čtyř dětí byla nalezena v pátek kolem poledne v tratolišti krve. Byly na nich stopy po škrcení a bodnořezných ranách. Spolu s nimi byla na místě nalezena i těžce zraněná žena. Policii upozornil druh ženy. Podle zjištění záchranářů se žena pokoušela pořezat a poté oběsit na trámu, škrtidlo však povolilo a ona se zřítila z pětimetrové výšky.

Policisté našli na Svitavsku čtyři zavražděné děti. Zdroj: Česká televize ČT24

Věk nalezených dětí se pohybuje od dvou měsíců do osmi let, jak uvedla ČT. Podle původních informací mělo nejstarší dítě deset let. Vzhledem k počátku vyšetřování je policie na podrobné informace skoupá, příčiny tragédie by mohl osvětlit až výslech jejich matky, která je z činu podezřelá.

Dům, kde byly nalezeny oběti činu, stále střeží policie.

Dům, kde byly nalezeny oběti činu, stále střeží policie.

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Skrovné jsou také informace od sousedů, rodina se tam přistěhovala teprve krátce před incidentem a lidé ji ještě nestačili poznat.