Loni v prosinci muži v hernách ve Frýdku-Místku ohrožovali nožem barmanky a dožadovali se peněz. Celkem si odnesli hotovost ve výši přes 300 tisíc korun. Část peněz se podařilo policii zajistit a herny dostaly část ukradených peněz zpět.

Oba muži trestnou činnost přiznali a okradeným ženám se omluvili. Jedna z přepadených barmanek trpí posttraumatickou stresovou poruchou.

Dnes je móda zapírat i nos mezi ušima, a to od začátku až do konce.soudce

Muroň u soudu odmítl vypovídat, ale kriminalistům se ke všemu přiznal a podstatnou část peněz vrátil, Binar při své výpovědi nešetřil lítostí. Za vše podle něj může mladická nerozvážnost.

Mladíci před soudem, vlevo Jakub Binar, vedle pak Josef Muroň.

Mladíci před soudem, vlevo Jakub Binar, vedle pak Josef Muroň

FOTO: Aleš Honus, Právo

„Celé to bylo z velké blbosti. Vím, že to byla velká chyba. Je mi to líto,“ vypověděl u soudu Binar, který nedávno odmaturoval na průmyslovce. Na rozdíl od Muroně nebyl ve vazbě a byl stíhán na svobodě.

Soudce při vyhlašování rozsudku ocenil, že oba obžalovaní se přiznali. „Dnes je móda zapírat i nos mezi ušima, a to od začátku až do konce. V tomto případě ale oba obžalovaní se od samého počátku ke všemu doznali,“ uvedl soudce Miroslav Mucha.

Poukázal na to, že pokud by zapírali, byla by důkazní situace velmi složitá.