Incident se odehrál v Českém Těšíně v jednom z bytů, obývaném skupinou alkoholiků. Podle státního zástupce Víta Legerského se Alexandr Baláž tak rozzlobil na nájemce bytu, ke kterému v ten den chovala jeho přítelkyně náklonnost, že ho fyzicky napadl.

„Mimo jiné mu do břicha opakovaně dupnul a způsobil mu zranění, jež vedla v řádu několika desítek minut až několika málo hodin ke smrti napadeného,“ tvrdí státní zástupce.

Obžalovaný u soudu nechtěl znovu vypovídat a odkázal na svůj výslech před policejním vyšetřovatelem. Tehdy prohlásil, že se necítí vinen. „Neudělal jsem to, jsem nevinný,“ řekl. Přiznal jedině to, že svého kamaráda při hádce strčil.

„Luboš byl opilý, všem nadával. Já jsem ho oběma rukama odstrčil od sebe, on upadl na křeslo a potom na zem, kde zůstal ležet a pořád nadával. Další kamarád pak na něj skočil a třepal s ním, ať toho nechá. Pak jsem si udělal z matraček pod oknem postel a šel jsem spát,“ řekl.

Probudil ho až silný zápach, protože další z obyvatel bytu se v opilosti pokálel a šel se umýt a převléct. Pak prý znovu usnul.„Když jsem se ráno probudil, Luboš ležel pořád ve stejné poloze na stejném místě. Sáhl jsem mu na ruku a byla úplně studená. Pak jsme zavolali policii,“ řekl Baláž.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechem dalších svědků, pak ho soudce odročí. Jeden z nejdůležitějších svědků je totiž hospitalizován v psychiatrické léčebně a soud bude čekat, až lékaři dají souhlas s jeho výslechem.