Do jednací síně ho přivedla vězeňská eskorta, neboť soudce na něho v průběhu trestního řízení uvalil vazbu z obavy, že by mohl výhrůžky realizovat.

„Je obžalován z nebezpečného vyhrožování, vydírání a výtržnictví,“ řekla šéfka plzeňského státního zastupitelství Antonie Zelená. Podle ní měl vyhrožovat zabitím svědkům, kteří vypovídali v jeho neprospěch v předešlé kauze, jež ještě není pravomocně skončena.

Má paranoidní a schizoidní rysy. Inklinuje k nepřátelství.psychiatr

„Jednoho svědka dokonce fyzicky napadl, když ho povalil na zem a chtěl se s ním prát,“ doplnila Zelená. Soud toto jednání odročil. Šourala, který k policii nastoupil v roce 2008, znalci označili za člověka s poruchou osobnosti trpícího sexuální deviací.

„Má paranoidní a schizoidní rysy. Inklinuje k nepřátelství, které se projevuje tím, že urputně bojuje za svá osobní práva. Proto jsou také vztahy se sousedy tak vyhrocené. Podal na ně téměř třicet oznámení například za špatné parkování či rušení nočního klidu,“ vysvětlil psychiatr Vladimír Šupina, který Šourala zkoumal.

Svlékl se do naha asi tři metry před námi.svědkyně

Poprvé Šoural porušil zákon tím, že na podzim 2009 vnikl na pozemek souseda a vystřelil po něm ze vzduchové pušky, přičemž muže zasáhl do ruky, kterou si na poslední chvíli zakryl obličej. Další jeho prohřešek následoval o několik měsíců později, kdy na pláži Boleveckého rybníka v Plzni před lidmi masturboval.

„Svlékl se do naha asi tři metry před námi. Otočil se na nás a začal si hladit penis až do ztopoření,“ uvedla jedna ze svědkyň. Soud za to Šouralovi uložil trest třicet měsíců vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky a dále mu nařídil ambulantní sexuologickou léčbu. Šoural se odvolal a případem se tak bude zabývat Krajský soud v Plzni.