Za co peníze Aneta alias Pipka utratila, nebo kam je ukryla, se nepodařilo kriminalistům ani soudu zjistit.

Žena se se svými budoucími oběťmi seznamovala na internetových portálech pod přezdívkou Pipka23. Seznamky byly jejím rajonem v letech 2008 až 2010. Muži jí pak mnohdy už i po několika dnech od seznámení svěřovali deseti tisíce korun, někdy si dokonce pro zajištění společného šťastného života neváhali nejen vybílit svá konta, případně se až po uši zadlužit.

Mazaná podvodnice se od začátku od obžaloby distancovala s tím, že naopak ona se stala obětí chorobného pronásledování ze strany svých bývalých milenců. „U všech skutků je to vlastně jen tvrzení proti tvrzení,“ snažil se u odvolacího soudu domoci pro svou klientku nižšího trestu její advokát. Sama Florová se za celou dobu soudního líčení vyjadřovala jen skoupě, zvláště ovšem dbala na to, aby nebyla považována za prodejnou děvu.

Odvolací senát v čele s Jiřím Šoukalem byl ale k jinak velmi nenápadné ženě s neobyčejným přesvědčovacím talentem nemilosrdný. „Hned v deseti případech měly skutky takřka stejný průběh, není proto důvod svědkům nevěřit. Navíc to nejsou jen jejich výpovědi, které obžalovanou usvědčují, ale i další listiny a důkazy,“ upozornili soudci. Florové tak nyní zbývá už jen možnost podání dovolání k Nejvyššímu soudu.