Policisté se nejprve rozhodli řidiče zastavit řidiče motocyklu předepsaným způsobem. Když si však muž všiml, že jej policejní hlídka staví, prudce přidal plyn a snažil se ujet po Strakonické ulici na Praze 5 směrem z centra. Policisté řidiče pronásledovali několik minut, během kterých se podařilo motocyklistovi do služebního vozidla několikrát narazit.

Na nájezdu na dálnici v ulici K přehradám na Praze 5 ujíždějící řidič nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do betonové stěny. Motocykl ještě několik desítek metrů ujížděl bez řidiče, který se mezitím snažil policistům utéci.

Když se hlídce podařilo muže dopadnout, v policejních evidencích následně policisté zjistili, že třicetiletý muž nemá oprávnění řídit, řidičský průkaz mu byl již v minulosti odebrán. Osobu proto policisté zadrželi pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Výtečník skončil se zraněními, která utrpěl během dopravní nehody, v nemocnici. Událostí se nyní zabývají policisté z oddělení dopravních nehod.