Přepadení se odehrálo 11. srpna před šestou hodinou večer ve Výškovické ulici. „Policisté zjistili, že poškozený ještě pár minut před tím telefonoval své manželce. Možná v té chvíli si ho pachatel vyhlédl a rozhodl se vzít mu jeho menší tašku. Dostihl ho, když byl uprostřed mostu vedoucího nad Proskovickou ulicí ve směru od nákupního centra Kotva k restauraci Racek,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Lupič se podle ní pokoušel tašky zmocnit, ale muž se nechtěl jen tak vzdát a došlo k zápasu. „Napadený upadl na vozovku, kde zůstal ležet. Pachatel se neštítil mu vzít vyhlédnutou tašku a z místa začal utíkat,“ dodala mluvčí s tím, že lupiče chvíli pronásledoval i svědek, který ho viděl utíkat přes most a potom po ulicích Šeříkova a Břustkova směrem k základní škole, kde lupič pronásledování zmizel.

„Přivolaní lékaři převezli zraněného do nemocnice, kde však muž na následky zranění druhý den umřel,“ podotkla Štětínská.

Místo činu ve Výškovické ulici v Ostravě.

Místo činu ve Výškovické ulici v Ostravě.

FOTO: Policie ČR

Policisté se nyní obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při zjištění totožnosti podezřelého muže, jehož počítačový portrét se podařilo díky svědkům sestavit.

„Jedná se o mladíka tmavší pleti ve věku 20 – 25 let, vysokého kolem 175 centimetrů, štíhlé postavy. Vlasy měl na bocích velmi krátké, ale na vrchu hlavy zhruba dva centimetry dlouhé a mírně zvlněné. Měl oblečenu šusťákovou sportovní soupravu tmavé barvy a obuty černé sportovní boty,“ sdělila mluvčí.

„Občané mohou jakékoli informace k osobě, po které policisté pátrají, nebo k případu volat přímo kriminalistům na telefon 974 721 453 nebo na linku 158,“ dodala Štětínská.