Lékařům se podařilo zdravotní stav osmnáctiletého studenta jesenické střední školy stabilizovat a poté ho propustili do domácího ošetřování.

Není zcela jasné, proč si chlapec sáhl na život. Policie se domnívá, že měl problémy v rodině, ale nelze vyloučit ani psychické vypětí, kterému byl vystaven po odsouzení Okresním soudem v Jeseníku.

Chlapce navíc opět vyšetřuje policie, a to v souvislosti s úterním incidentem před jesenickou radnicí, kde skupina mladíků údajně slovně napadla další Romy. Policie případ kvalifikovala jako trestný čin výtržnictví, ale zatím neví, kdo je v něm poškozeným a kdo pachatelem.

"Vyšetřování dosud není uzavřeno. Snažíme se sestavit seznam účastníků," potvrdil dnes ředitel jesenické policie Tomáš Kužel.

Přísnější tresty za loňský útok

Okresní soud v Jeseníku počátkem ledna mladíka odsoudil spolu se dvěma jeho kamarády za to, že loni v červnu vnikli opilí do bytu romské rodiny. Těhotnou ženu udeřili do obličeje dlažební kostkou a muže pořezali skleněnými střepy. Soud je za to potrestal tříletou podmínkou.

Případem se ale bude znovu zabývat krajský soud. Krajské státní zastupitelství, které kauzu vrátilo k novému projednání, bude požadovat přísnější potrestání viníků.