Mladík si podle informací policie v neděli v podvečer vzal ve vlakové soupravě hasicí přístroj, odjistil jej a začal jím kolem sebe stříkat. Průvodčímu, který ho napomenul, uštědřil ránu do tváře.

„Napadení předcházelo upozornění ze strany průvodčího 24letému muži, který na nástupišti vystříkal hasicí přístroj. Poté, co jej průvodčí upozornil, ať svého jednání zanechá, ho bezprostředně napadl a způsobil mu poranění v obličeji,“ řekla Kropáčová.

Mladík obtěžoval i ostatní cestující a útočil slovně i fyzicky na lidi čekající na peróně. Policejní hlídka přijela na místo tři minuty po nahlášení nebezpečného individua. Policisté nejprve výtržníka vyzvali, aby se uklidnil, ten se však záhy chtěl prát i s nimi. Na to už mu ale nestačily síly, policisté mu pomocí donucovacích prostředků spoutali ruce za zády a eskortovali jej na místní oddělení Lhotka.

„Mladík nadýchal přes tři promile alkoholu a noc trávil na záchytce,“ dodala Kropáčová. Po vyslechnutí všech svědků bude muž pravděpodobně obviněn z výtržnictví a podle rozsahu zranění průvodčího možná i z ublížení na zdraví.

V souvislosti s incidentem vyzvala Kropáčová případné svědky mladíkova řádění, aby policii kontaktovali.