Soud udělil cizinci desetiletý trest, přestože mu hrozilo 12 až 15 let. Trestní senát však přihlédl k tomu, že Panahajba dosud nebyl trestán a jedná se o mladého člověka s nezralou osobností, která má ještě možnost se napravit.

Podle verdiktu Andrei Panahaiba přepadl opilého cyklistu v noci z 12. na 13. října, aby ho okradl o peníze a mobil. Během rvačky čtyřicetiletého muže srazil do příkopu u silnice, kde ho držel obličejem k zemi. Oběť se následně utopila, protože v příkopu byla voda.

Snadná oběť

Obžalovaný cizinec během líčení přiznal, že se s mužem skutečně popral. Motivem ale údajně nebylo to, že ho chtěl obrat o peníze. Prý tak reagoval, neboť mu muž začal sprostě nadávat. To, že jej zabil, však popíral s tím, že když po bitce odcházel, muž ještě žil a volal za ním.

Soud mu však neuvěřil. "Jeho výpověď před soudem byla v rozporu s provedenými důkazy včetně posudků znalců, kteří přesvědčivě objasnili, jakým způsobem došlo ke smrti poškozeného," uvedla v odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu Iveta Zítková. Podle ní si obžalovaný vybral muže jako snadnou oběť.