Novinářům to po jejím skončení řekl vyšetřovatel Roman Reiner s tím, že nyní už policisté "mají jasno v rozestavění jednotlivých aktérů během incidentu i v tom, jaké zbraně drželi". Obvinění prý ale zatím nechystají, protože ještě čekají na znalecký posudek, který má potvrdit, či vyvrátit, že u střílející ochranky šlo o nutnou sebeobranu.

Na doplňující otázky novinářů však odmítal odpovědět.

Z policejní rekonstrukce taktéž vyplynulo, že tehdy přítomní policisté skutečně nemohli účinně zabránit tomu, aby padly smrtící výstřely, protože při jejich příjezdu incident právě vrcholil, dodala mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová.

Důležitý důkaz

Policie střelbu důkladně procházela od včerejšího rána, kdy se na místě sešlo dvanáct svědků. Dnes vyšetřovatelům pomáhalo dalších šest lidí, kteří se potyčky mezi skupinou mladíků a členy ochranky diskotéky buď přímo účastnili, nebo ji jen pozorovali. Policejní rekonstrukce skončila až kolem dnešního poledne.

Policie tak získala důležitý důkaz ve vyšetřování smrti dvou kamarádů, kteří patřili do skupiny mladíků údajně se násilně dobývající do klubu.