"Zahájila jsem trestní stíhání pro ublížení na zdraví, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci," sdělila Právu plzeňská státní zástupkyně Jaroslava Pašková, která vyšetřuje trestné činy policistů.

Chlapec několikrát zkolaboval

Policista z Českého Krumlova jel ve svém soukromém voze Ford KA a s dítětem na kole se střetl v Puškinově ulici na výpadovce z města. Chlapce nechal ležet napospas osudu na silnici a ujížděl dál. Zastavil asi kilometr za městem a když zjistil, že má uražené zpětné zrcátko, rozbitý světlomet a že mu chybí přední espézetka, vrátil se zpět na místo neštěstí.

Přestože mezitím uplynulo jen deset minut, nehodu už vyšetřovali policisté a zraněnému dítěti se věnovali záchranáři. Z lékařské zprávy vyplývá, že školák utrpěl těžký úraz hlavy, zlomeninu loketní kosti a po celém těle tržné rány a podlitiny. Zdravotníkům několikrát zkolaboval a musel být okamžitě operován. Podle lékařů nehodu přežil jen zázrakem bez následků.

Byl jsem v šoku, hájí se

"Obviněný se plně nevěnoval řízení, nesledoval situaci v provozu a po kolizi s cyklistou nezastavil," shrnula Pašková. Krevní zkouška u něj navíc naměřila okolo 0,9 promile alkoholu, což je v rozporu s jeho tvrzením, že před jízdou vypil dvě piva.

Policista také nedokázal vysvětlit, proč nezastavil. "Byl jsem v šoku, asi jsem zazmatkoval. Když jsem zastavil, tak mi to všechno proběhlo hlavou a vrátil jsem se," uvedl během výslechu, který s ním vedli inspektoři ministra vnitra.