Novinky o večerním zásahu, který komplikovala nejen tma, ale i teplota výrazně pod bodem mrazu, informoval mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Marek Uhlíř. "Dívku, která se pokusila o sebevraždu skokem ze skály a po dopadu zůstala zraněna ležet v údolí, zatím držela operátorka na lince a snažila se jí poskytnout psychickou oporu," popsal zásah Uhlíř s tím, že operátorka s pomocí zraněné dívky přesně lokalizovala její polohu.

"Operátorka navíc během rozhovoru se zraněnou dívkou zjistila, že pokus o sebevraždu je násoben otravou léky a podřezanými žílami," uvedl mluvčí záchranářů. Ti se navíc začali obávat, aby se nevybila baterie dívčina mobilu. Drama se ke šťastnému konci přiblížilo kolem 19:50, kdy prochladlou a zraněnou dívku podle navigace z dispečinku našli.

"Po vyšetření v teple sanitního vozu se naštěstí ukázalo, že zranění způsobená pádem nejsou vážná a řezná rána zápěstí nezpůsobila dívce významnou krevní ztrátu," uvedl Uhlíř s tím, že zachráněná byla převezena k dalším vyšetřením na dětskou chirurgii nemocnice Na Bulovce.