"Důkazy dohromady tvoří uzavřený řetězec," zdůvodnil soudce Dušan Paška verdikt, podle nějž Kříž ženu jednoznačně usmrtil. Nepodařilo se ale zjistit, jak to udělal.

Státní zástupce Radek Klvaňa i obhájce Miloš Červinka zváží opětovné odvolání k Vrchnímu soudu v Praze. Právní zástupce Kříže se totiž domnívá, že pro odsouzení jeho klienta chybějí důkazy.

Ženu naposledy viděli její přátelé v roce 1993 odcházet z hospody v Křížově doprovodu. Manžel později nalezl v blízkosti hřbitova džíny své ženy se stopami krve dvou různých osob - tedy ženiny a pak stejné skupiny, jakou má Kříž.

Spoluvězeň svědčil proti němu

Čtyřiapadesátiletý hrobník se nejprve přiznal, že do ženy strčil a ona se při pádu uhodila do hlavy. Tělo údajně hodil do kontejneru na zvadlé květiny. Následně však svou výpověď popřel. Kriminalisté se domnívají, že tělo spálil v krematoriu, protože podle svědectví jeho bývalého spoluvězně prohlásil, že není problém dát k nebožtíkovi do rakve ještě jedno tělo a obě spálit.

Hrobník z pražského hřbitova byl již v minulosti trestán za loupeže a nedovolené ozbrojování kvůli jeho sbírce zbraní. Soudu tvrdil, že zbraně jsou jeho koníček, ale údajně nevěděl, že musí vlastnit také zbrojní průkaz.