Jejich brutalitu na vlastní kůži zažil devětašedesátiletý muž, který šel v obci Drásov jako každý den uklízet do místního obchodu. S půjčenou devítimilimetrovou pistolí muže přepadli, svázali a nechali zavřeného ve skladě s pytlem na hlavě celou noc.

„Je to člověk, který má pověst dobráka, který navíc hledá v každém člověku jen pozitivní věci. Musel to pro něj být obrovský šok,“ uvedl policista Bohumil Malášek, který místo činu osobně zná.

Ukradený trezor vylovili policisté z rybníka

Trojice při akci ukradla trezor s třiceti tisíci v hotovosti a další zboží za zhruba také 30 000. Trezor, který se jim po vybrání bankovek zavřel, pak zahodili.

Policista Bohumil Malášek s trezorem, který vylovili policejní potápěči z rybníka

Policista ukazuje trezor, který vylovili policejní potápěči z rybníka.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

„Vzápětí provedli maskovaní kuklami několik dalších přepadení. Když jim došly peníze, vrátili se k odhozenému trezoru, který vypáčili a získali z něj asi 2000 v drobných. Pak jej definitivně odhodili do rybníka v obci Sejřek, kde jej také našli policejní potápěči, popsal jednání mladíků kriminalista Jaroslav Novotný.

Naposledy loupili v pondělí tento týden v prodejně stavebnin v Hradčanech na Brněnsku, kde ukradli přes 50 000 korun. O den později je už zadržela policie. K činu se doznali. Nyní čekají na rozhodnutí o uvalení vazby.