Policejní mluvčí Daniela Vlčková oficiálně informovala, že řidiči radar naměřil rychlost 152 kilometrů v hodině v úseku s povolenou rychlostí 130 kilometrů za hodinu. Podle Práva však ještě před tím vůz jel na nižší povolené rychlosti sto sedmdesátkou.

Policisté se nejprve řidiče pokoušeli zastavit, ten ale dál pokračoval ve směru na Frýdek-Místek. Policie v té chvíli podle zdroje Práva zaznamenala rychlost 170 km/hod.

Opilý řidič pak zpomalil a radar posléze naměřil rychlost, o které informovala policie oficiálně. Když řidič viděl, že se policejního passatu jen tak nezbaví, zastavil u exitu na Novou Bělou.

Spěchal do práce

„Řidič se ihned na místě přiznal, že požil alkoholické nápoje před jízdou a že zcela jistě nafouká. Policistům tvrdil, že se omlouvá za překročení rychlosti, ale že je na cestě do práce na noční směnu.

Uvedl, že pracuje jako důlní zámečník u OKD v Paskově u Ostravy a již nyní jede pozdě. Žádal policisty, ať ho nenechávají foukat, že nechce přijít o svůj řidičský průkaz,“ uvedl zdroj Práva. Dodal, že řidič se obhajoval tím, že se pohádal s ženou, odešel z domova a opil se.

Policisté se však nenechali zlomit a při dechové zkoušce naměřili 1,93 promile alkoholu, při opakované zkoušce pak 1,8 promile. Řidič je nyní podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, policisté mu odebrali řidičský průkaz a převezli ho na záchytku k vystřízlivění a odběru krve.