Podle mluvčího mladoboleslavské policie Ladislava Mareše musí vyšetřovatelé vyslechnout ještě desítky svědků. Původně měl být cizinec v úterý seznámen se spisem, to se ale nestane.

"Dnes seznamování se spisem probíhat nebude, to byl prvotní termín, který byl dáván pro případ, že by nebyl stíhán vazebně. Obviněný je nadále ve vazbě a vyšetřování bude probíhat ještě několik týdnů, potažmo až dva měsíce," uvedl Mareš.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Švýcar se řítil po dálnici v protisměru. Zdroj: Youtube.com

V protisměru cizinec ve vysoké rychlosti ujel mezi Turnovem a Prahou asi 70 kilometrů. Policie Švýcara zadržela až v Praze. Při jízdě v protisměru způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž havarovalo několik deset vozidel. Havárie se obešly bez vážných zranění.

Soudce poslal muže 1. června do vazby, aby se nemohl vyhýbat trestnímu řízení a případně výkonu trestu. Podle soudu také hrozilo, že by mohl obdobnou trestnou činnost opakovat. Kvůli zdravotnímu stavu byl eskortován do nemocnice pražské vazební věznice na Pankráci. Cizinec totiž trpí depresemi a má sebevražedné sklony.