Podle žalobkyně Andrei Panahaiba muže vedoucího kolo napadl v noci z 12. na 13. října mezi obcí Prapořiště a Kdyní. Umírajícího cyklistu obral o peněženku s 1500 korunami, doklady a mobil.

Obžalovaný přiznal, že oběť zbil, ovšem to, že ji utopil, popírá. "Poškozeného jsem potkal, když jsem se vracel na ubytovnu. Požádal jsem ho o cigaretu, ale on mi začal sprostě nadávat. To mě rozčílilo, tak jsem ho shodil z krajnice dolů a začali jsme se prát," vypověděl obžalovaný s tím, že opilý muž jej údajně uhodil kamenem do hlavy.

Následně přiznal, že cyklistu držel na zemi obličejem dolů a okradl ho. "Pak jsem utíkal pryč a on ještě něco vykřikoval. Měl jsem strach, že poběží za mnou," tvrdil.

Smrt vyšetřovali jako nehodu

Cyklistovu smrt policie nejprve vyšetřovala jako nehodu, při níž poškozený spadl do příkopu a nešťastnou náhodou utonul. Panahaiba se ale svěřil svému kamarádovi, že se porval s nějakým mužem u silnice.

Cizinci hrozí výjimečný trest, protože mj. má mít na svědomí ozbrojené přepadení benzínky a baru. Je také stíhán pro obecné ohrožení, neboť měl použít pancéřovou pěst. Rozsudek má padnout v pátek.