Řidič, který projížděl Citovem směrem na Brodek u Přerova, se s chodci střetl, poté co přejel do protisměru. Po nehodě nezastavil a začal ujíždět směrem na Věrovany. Zadržela jej však poté policejní hlídka.

"Provedenou dechovou zkouškou bylo podezřelému řidiči naměřeno 0,61 promile alkoholu. Zjistili jsme také, že nevlastní řidičské oprávnění a má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel," uvedl mluvčí.

Během dopravní nehody byl zraněn dvacetiletý a šestatřicetiletý muž a jednadvacetiletá žena. Lékaři je převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Po střetu vlaku s autem zemřel řidič

Další dopravní nehoda se stala na železničním přejezdu. Osobní auto se ráno střetlo s vlakem na přejezdu v Zákupech - Božíkově na Českolipsku. Dvaasedmdesátiletý řidič Škody Fabie při srážce utrpěl velmi vážná zranění, kterým i přes snahu zdravotníků na místě podlehl.

Až do jedenácti hodin dopoledne omezila nehoda železniční dopravu mezi Mimoní a Českou Lípou. Cestující ve vlaku a strojvedoucí neutrpěli při srážce žádné zranění,“ řekl mluvčí policie v Libereckém kraji Petr Kmínek.

Podle Drážní inspekce k nehodě došlo v 8:03 na přejezdu označeném výstražnými světly. „Podle šetření byla v okamžiku nehody výstražná světla v činnosti,“ řekl mluvčí inspekce Martin Drápal. Celková hmotná škoda po nehodě se podle něj pohybuje kolem 120 000 korun, z toho 90 tisíc na poničeném autě.

Cizinec se v Brně zabil na skůtru

Tragicky skončila jízda v noci na neděli pro 42letého cizince na motocyklu v Brně. Krátce po půl třetí nad ránem narazil v ulici Poříčí se svým skútrem do obrubníku, byl vymrštěn a narazil do konstrukce dopravní značky.

Jak uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová, muž utrpěl velice vážná zranění a v průběhu převozu do nemocnice mu selhaly základní životní funkce. Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška policie především zjišťuje, zda motorkář chyboval sám, nebo mělo na jeho havárii vliv jiné vozidlo.