Jak řekl včera Právu předseda Obvodního soudu pro Prahu 6 Dimitrije Dohčevič, Novotného kolega Hanykovics dosud obhájce nemá, a pokud si jej nezvolí, soud mu jej sám ustanoví. Podle zákona totiž musí být při tomto soudním jednání oba zastoupeni advokátem.

Sokol včera Právu sdělil, že pracovník jeho advokátní kanceláře byl přítomen už u úterního jednání Obvodního soudu pro Prahu 6, který na Novotného i Hanykovicse uvalil vazbu. "Samozřejmě s panem Novotným mluvil, získal jeho souhlas se zastupováním a také ho krátce informoval o jeho současném právním postavení. Já osobně jsem s ním ještě nehovořil a čekám, až nám návštěvu dovolí věznice a jeho zdravotní stav," uvedl Sokol.

Boj o typ věznice

Oba muži jsou od úterního večera v karanténě na infekčním oddělení vězeňské nemocnice v Brně-Bohunicích, kde nejsou návštěvy povoleny. Jakmile jejich pobyt v karanténě skončí, stanoví Obvodní soud pro Prahu 6 termín jednání. O tom, že svým rozsudkem potvrdí výši trestů, není pochyb. Pro oba muže je ale klíčové, v jakých podmínkách si tento trest budou odpykávat. "Ano, obhájce má v této situaci jediný prostor. Usilovat o to, aby jeho klient byl zařazen do co nejmírnějšího typu věznice," potvrdil Právu Sokol.