"Inspekce ministra vnitra vyšetřuje příslušníka útvaru pro ochranu ústavních činitelů ochranné služby pro podezření z krádeže," potvrdil mluvčí resortu Petr Vorlíček. Bližší informace k případu ale nesdělil. "To je vše, co zatím mohu k tomu říci,"dodal.

Podle jiného zdroje dvojice zlodějů nejprve vypáčila zámek na víčku nádrže a poté přečerpala naftu do připravených kanystrů. Přistiženi byli v okamžiku, kdy lup už měli naložený v autě. "Policistu zřejmě obviním z trestného činu krádeže. Zatím se seznamuji s výsledky šetření inspekce," řekl plzeňský státní zástupce Libor Řeřicha, který vyšetřuje trestné činy policistů.

Je postaven mimo službu

Provinilého policistu postavil jeho nadřízený mimo službu až do vyřešení případu. "Slouží už delší dobu a nikdy neměl žádné kázeňské prohřešky," řekl ředitel útvaru ochranné služby Lubomír Kvíčala.

"Pro elitní útvar je to pořádná ostuda. Já to vidím jako mimořádné selhání člověka, který to neměl ani zapotřebí. Policisté, kteří pracují u takových útvarů, mívají pocit výjimečnosti a myslí si, že jim projde všechno," řekl bývalý psycholog ministerstva vnitra Stanislav Hájek.

Podle něho jsou do elitních útvarů vybíráni prověření policisté, kteří několikrát prošli psychotesty. "O to více je zarážející, jak takový člověk pitomě selže," dodal Hájek.