"Dnešního dne jsem vyhotovil usnesení k jejich stíhání z trestného činu ublížení na zdraví. Jakmile je obdrží poštou, stanou se obviněnými," potvrdil dnes Novinkám komisař René Braunšleger, který se případem zabývá. Obvinění dalších osob už nechystá.

Podle něj oběma hrozí trest vězení od šesti měsíců až do pěti let.

Instruktorka skončila na psychiatrii

Neštěstí neunesla jedna ze tří plavčic a musela být hospitalizovaná na psychiatrické klinice v Brně. "Bylo to strašné, když jsme ho vytahovali. Vůbec nevíme, jak k tomu mohlo dojít, protože všechno kolem jsou jen spekulace. Nikdo vlastně neví, jak se chlapec na hloubku dostal," řekla další z žen, která se účastnila chlapcovy záchrany.

Zároveň potvrdila, že její kolegyně skončila na psychiatrii a zbývající dvě instruktorky nadále pokračují ve výuce plavání. "Je na nich vidět, jak jsou z toho zničené," dodala. Hodiny nyní vede osobně ředitel TJ Stadion Blansko Miroslav Holáň.

Na škole vlaje černý prapor

"Je to strašná tragédie a všichni jsme z toho zdrcení. Ani nevíme, kdy bude pohřeb a jestli vůbec bude, protože všechno vypadá, že rodina žádné veřejné rozloučení dělat nebude," svěřila své pocity pracovnice školy ve Voděradech, kde se u dveří hromadí květiny a zapálené svíčky.

Sedmiletý Dominik zemřel v neděli po čtyřech dnech hospitalizace.