"Zběsilý střelec zasáhl okno policistova bytu," sdělila Právu policejní mluvčí Eva Sichrová. "V té době byla doma jeho manželka se třemi dětmi. Vyděšená žena okamžitě zavolala manžela. Policista rychle reagoval a odvezl rodinu do bezpečí.

Mezitím násilník neustále ohrožoval tři návštěvníky, se kterými předtím konzumoval alkohol. Dva muži se ve strachu o svůj život ukryli na toaletu. Třetímu, který se snažil i před namířenou hlavní brokovnice obout boty, násilník vyhrožoval, že mu ustřelí nohy," popsala další děj dramatu Sichrová.

Po příjezdu policistů se muži zákona snažili v první řadě o odvrácení pozornosti útočníka od svých rukojmích. To se jim po delší době zdařilo a všem třem mužům se podařilo v nestřeženém okamžiku z bytu utéci. Poté došlo i na útočníka.

Policisté muže, který byl již v minulosti několikrát pro majetkovou a násilnou trestnou činnost stíhán, zadrželi. Policejní rada ho obvinil z trestných činů výtržnictví, nedovoleného ozbrojování a násilí proti jednotlivci. To vše bude zcela jistě stačit na několik let v kriminále, kde už by se měl konečně lidsky zklidnit.