Nissany jely za sebou a k tragédii došlo, když předjížděly kolonu aut. První, červený nissan, řídil zastupitel Prahy 7 Tomáš Vavřinec (ODS), druhý bílý ruský podnikatel z Prahy Igor Bobrov.

Bobrova jako pravděpodobného viníka nehody policie zadržela v pondělí. V úterý byl vyslýchán, obviněn a posléze propuštěn. V renaultu, který se čelní srážce vyhýbal, až vyletěl ze silnice, zemřel mladý muž.

Video

Tuning sraz - Panenský Týnec

Tady už to každý z řidičů vidí jinak. Rus tvrdí, že se držel za nissanem zastupitele Tomáše Vavřince a pouze špatně předjížděl. Jinak se ale protijedoucí renault prý musel vyhýbat již Vavřincovu vozu. Pro MfD ve čtvrtek uvedl, že vůbec neví, kde a kdy se nehoda stala. Na Vavřincovu adresu podle deníku řekl: „On to přesně věděl, co způsobil. A všechno hodil na mě.“

Vavřinec: O nehodě jsem nevěděl

Vavřinec pro změnu říká, že to tak nebylo. „O dopravní nehodě jsem nevěděl a ani nevím, jak proběhla. Vím ale, že v době kdy mě míjel protijedoucí vůz, jsem byl zařazen v pravém pruhu,“ napsal Právu.

Policie nechce tyto jejich dohady a spekulace komentovat. „Jaké dávají informace médiím, to je jejich osobní věc,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková s tím, že policie neměla nejmenší důvod Vavřince zadržovat. „Není ani podezřelý, nebyl důvod ho omezovat. Je veden jako svědek,“ doplnila Nováková.

Vyšetřovatel si už vyžádal znalecké posudky z oboru dopravy, které by měly osvětlit průběh celé nehody. „Kromě toho bychom potřebovali další svědecké výpovědi, ale od svědků, kteří skutečně byli na místě a nehodu viděli a mohou popsat, co se na místě dělo,“ žádala veřejnost o pomoc policejní mluvčí.

Vyšetřovatelé pracují s výpověďmi dalších svědků a dosavadní poznatky nechtějí zveřejňovat. Nechtěli proto ani uvést, zda například jely nissany přiměřenou a povolenou rychlostí, nebo ji překročily.