Po neznámém muži pátrali policisté z Frýdku-Místku od 11. dubna. Tehdy krátce před 16. hodinou nahlásil neznámý mužský hlas, že v obchodním domě v Místku je bomba a zavěsil. Policisté evakuovali zaměstnance a zákazníky. Anonym se ten den ozval ještě dvakrát, společnost vyčíslila škodu na více než půl miliónu korun.

Se stejnými výhrůžkami se volající ozval opět koncem dubna a v polovině května. Naposledy do telefonní budky vydal minulý čtvrtek odpoledne.

„Vytočil linku 158 a nahlásil umístění bomby. Operační důstojník si byl téměř jistý, že hlas muže odpovídá nejméně jednomu předchozímu případu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská s tím, že na místo vyrazil maximální počet policistů v uniformě i civilu, členové speciální pořádkové jednotky, psovod a městští strážníci.

„Někteří policisté evakuovali desítky zaměstnanců a téměř 600 zákazníků. Jiní intenzivně pátrali po volajícím,“ dodala. Kriminalisté podle Štětínské měli určité indicie o anonymu, které je nakonec k pachateli dovedly.

„Jedná se o osobu bez trvalého pobytu. V současné době je v podmínečném odsouzení pro stejnou trestnou činnost. Jako motiv uvedl nazlobenost na ochrannou službu obchodního domu, kam převážně volal,“ řekla na adresu muže, který telefonáty prý „zabíjel“ také nudu.