Zásah Právu potvrdil mluvčí protikorupčního útvaru Roman Skřepek, jakékoliv podrobnosti ale s odkazem na teprve začínající vyšetřování uvést odmítl.

Sdělil pouze, že policisté celou věc šetří s podezřením na trestné činy podplácení, přijímání úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Kvůli uplaceným řidičákům zasahovala policie na desítkách míst v Praze. Jedním z nich byla i autoškola v areálu studentských kolejí na pražském Strahově, kam detektivové dorazili po osmé hodině ráno.

Ve chvíli, kdy jsme dopsali testy a čekali na jízdy, vtrhli policisté do učebny, kde byli v té chvíli komisaři a instruktořiočitý svědek

„Ve chvíli, kdy jsme dopsali testy a čekali na jízdy, vtrhli policisté do učebny, kde byli v té chvíli komisaři a instruktoři,“ popsal situaci očitý svědek, který byl mezi žáky autoškoly při zkouškách.

Na místě podle něj zasahovali jak ozbrojení policisté v černých uniformách, tak detektivové v civilu. „Docela jsme se lekli, nejdříve jsem myslel, že je to legrace, ale pak se ukázalo, že nikoli. Museli jsme pak všichni jet na policii podat vysvětlení,“ doplnil svědek policejního zásahu.

Podle pondělního vyjádření Skřepka zatím v této kauze obviněn nikdo nebyl, policisté podezřelé učitele a komisaře teprve vyslýchali. Bližší informace k případu chce protikorupční útvar zveřejnit během úterý.