Krajíček se před spravedlností skrýval tři měsíce. Detektivům se podařilo zjistit, kde se zdržuje a několik dní ho sledovali. Zatkli jej minulý pátek na pardubickém sídlišti Polabiny, kam šel k lékaři.

„Jakmile vystoupil z auta, policisté jej obklíčili. Překvapený podnikatel nekladl odpor. V současné době si už odpykává trest,“ potvrdil mluvčí policejního prezidia Jan Melša.

Vrchní soud v Praze potrestal majitele stavební firmy KRRO Romana Krajíčka za podvody při stavbě domova pro seniory v Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku. Podle soudu nezákonně společně s ředitelem domova důchodců Bedřichem Sixtou získal 20 miliónů korun.

V obci na Kutnohorsku stojí hrubá stavba za 100 miliónů korun už 11 let. Na její dokončení nejsou peníze. Rozpočet oba muži překročili o 36 miliónů korun jen za hrubou stavbu.

Peníze z veřejné zakázky získali například tím, že Sixta proplatil fakturu 19 miliónů korun za výtah, který v budově vůbec není. Jedno lůžko v běžném domově důchodců mělo podle ministerských předpisů vycházet na 1,5 miliónu. V Janovicích se však jeho cena zvedla dvojnásobně.