Dětem prý i ukazoval tři pistole a náboje, každému dal i 50korunovou stravenku. „Při odchodu nabízel dívce, aby přišla sama, že dostane víc peněz,“ píše se v obžalobě.

Muž u soudu v úterý údajné znásilnění popřel. Podle něj si začátkem roku všiml dvou dětí, které se motají blízko jeho auta u popelnic. Když se jich otázal, co tam dělají, odvětily mu, že hledají hračky. Nabídl jim, že jim dá nějaké po svém vnukovi. Šly tedy s ním, dal jim igelitovou tašku s autíčky, ukázal jim prázdnou plynovou pistoli. „To, co ty děti řekly, se vůbec nezakládá na pravdě, to bych si nedovolil,“ uvedl obžalovaný muž u soudu.

Zpochybnil i důvěryhodnost dívky; podle obžaloby ve svých 11 letech už ani nebyla panna. Rozpory byly i ve výpovědi některých dalších dětí.

S oběma sourozenci byly v minulosti výchovné problémy; žijí v jedné domácnosti se starší sestrou a její dcerou a jejich matka na ně nestačí. Ta u soudu připustila, že děti v minulosti špatně zvládala. Výpovědi svých potomků věří, několik měsíců po údajném incidentu se prý chovaly zvláštně.

Soud by měl pokračovat i ve středu, kdy by už mohl padnout i rozsudek.