Pachatel dívku škrtil, až upadla do bezvědomí, pak ji rafinovaně spoutal a nechal bez pomoci. Útok přežila jen shodou šťastných okolností.

V dovolání mladík tvrdil, že se u krajského soudu nepodařilo prokázat jeho vražedný úmysl. Měl prý příležitost dívku zabít okamžitě, ale neudělal to a místo toho ji jen spoutal. Podle Nejvyššího soudu však mladík počítal s tím, že dívka může zemřít. Svědčí o tom provedení činu. Pachateli přitížilo i to, že z místa útoku odešel a dva dny se skrýval.

Dívka ho přistihla při krádeži prstenů

"Zanechal bezvědomou a svázanou poškozenou ležet v bytě, odkud vzápětí odešel, ačkoliv podle soudu věděl, že babička poškozené je na noční směně a v nejbližších hodinách se domů nevrátí," stojí v rozhodnutí senátu s předsedou Eduardem Teschlerem.

Mladík posilněný pivem a drogami vyrazil předloni 26. září s kamarády z technoparty do Podbořan k příbuzným. Vetřel se pozdě v noci do bytu, ve kterém bydlela napadená dívka, pod záminkou, že si jde pro bundu a deku. Dívka odešla pro vyžádané věci a mladík zatím v obývacím pokoji vyhledal dva prsteny a chtěl je ukrást. Dívka jej ale přistihla a chtěla telefonovat příbuzným.

Nevyzrálá osobnost bez citu

Mladík ji několikrát uhodil do hlavy a škrtil ji, až upadla do bezvědomí. Následně dívku odtáhnul do dětského pokoje a spoutal jí mikinou krk a ruce tak, že se při každém pokusu o pohyb ještě více škrtila. Mladíkovi kamarádi na něj v době činu čekali před domem. Pak s nimi pokračoval v zábavě a strávil dva dny u kamarádky. Po několika hodinách napadenou našel její strýc, který se také vrátil z technoparty. Rozvázal ji a přivolal pomoc.

Podle posudku z oboru psychologie a psychiatrie je odsouzený nevyzrálá osobnost bez citu. Není závislý na drogách. Dívka podle znalců trpí stavy úzkosti i strachu. Při útoku například utrpěla krvácení do plic a otok mozku. Nedostatek kyslíku jí poškodil srdce, játra a břišní slinivku. Stav dívky byl vážný a přímo ji ohrožoval na životě.