Policie věří, že to napomůže objasnění zločinu. "Schránky jsou myšleny pro potřeby místních lidí, pokud by anonymně chtěli sdělit cokoliv k vraždě dívky. Doufáme, že to přinese nějaký výsledek a že to nebudou jen spekulace o sousedech," podotkla mluvčí středočeských policistů Soňa Budská.

Starosta Kmetiněvsi Jiří Beránek (nezávislý) schránku uvítal. Namítl však, že není umístěná na vhodném místě, protože úřad stojí příliš stranou. "Raději bych schránku viděl u obchodu či u schránky na dopisy, kde to je pro člověka, který do ní bude chtít hodit nějakou informaci, přece jen méně nápadné. Asi vyvolám jednání s policií o změně místa schránky," vysvětlil svou nespokojenost.

Testům by se měli podrobit všichni muži

Starosta také potvrdil, že se místní zastupitelstvo ve středu večer jednohlasně shodlo na tom, že by se v obci měla vyvinout snaha, aby se testům DNA, které prováděla policie u několika desítek vytipovaných mužů, podrobila celá mužská populace Kmetiněvsi.

"Pochybuji, že bychom mohli někoho nutit. Proto je potřeba zjistit, jak na to," potvrdil starosta.

"Policie plošné testy DNA u všech mužů z Kmetiněvsi zatím nepotřebuje," reagovala na záměr obyvatel obce Soňa Budská. Pokud by se ale všichni muži z Kmetiněvsi odhodlali k takovému kroku, byli by podle informací Práva testováni zdarma, přestože odebírání kontrolních vzorků není levná záležitost.