Plán na lehké získání peněz kul teprve dvacetiletý muž, který si příležitostně přivydělával jako model, asi dva měsíce. Na ruletě prohrál přibližně 200 tisíc korun a nevěděl, jak z dluhové pasti ven. Na akci se dobře přichystal. Vyzbrojen nožem a maketou pistole se oděl do černých montérek, pod které si oblékl slušivý oblek s kravatou, který hodlal upotřebit na útěku. V půl šesté ráno pak začal číhat u vchodu do pošty.

Počkal si na první pošťačku, a když odemkla dveře, vrhl se na ni, vtáhl ji dovnitř, spoutal ji a polil slabou kyselinou. Postupně pak odchytával další ženy a za chvíli se malá šatna zcela zaplnila rukojmími. Po všech chtěl klíče od trezoru, ty ale má jen vedoucí pobočky.

Poslední pošťačce se naštěstí při příchodu do práce něco nezdálo, a tak ještě stačila SMS zprávou upozornit vedoucího. Ten pak zalarmoval policii.

„Podařilo se nám obklíčit poštu. V jednu chvíli lupič uviděl policejní auto a z pošty vyběhl. Ihned jsme ho dopadli,“ řekl jeden ze zasahujících policistů. Model, lupič a gambler v jedné osobě už sedí v policejní cele a čeká na vzetí do vazby. Soud mu může za jeho čin vyměřit až deset let vězení.