Královo tělo se našlo v parku s prostřelenou hlavou. „Všechno v tuto chvíli nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu,“ řekl k tomu Právu ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec.

Dopis na rozloučenou po sobě Král nezanechal a motiv sebevraždy tak jasný není, podle zjištění Práva nicméně může souviset s jeho prací špičkového detektiva.

Na jím vedeném odboru specializujícím se na vyhledávání praní špinavých peněz a daňových úniků totiž nedávno proběhla kontrola nakládání s penězi ze zvláštního finančního fondu, tedy s prostředky, které mají detektivové k dispozici např. na vyplácení svých informátorů. A krátce po kontrole byl Král podle informací Práva ze své funkce kvůli podezření z dlouhodobého zneužívání těchto peněz odvolán.

Vyšetřování je na začátku

Šéf protikorupčního útvaru v úterý uvedl, že jakékoliv úvahy o motivu sebevraždy jsou předčasné. „Okolnosti celé události, která je pro nás velmi nepříjemná, vyšetřuje inspekce policie a útvar s ní bude plně spolupracovat,“ řekl Martinec.

Mluvčí inspekce Radka Sandorová v této souvislosti uvedla, že byla nařízena pitva a inspektoři si vyžádali znalecké posudky. „Šetření je teprve v začátku a jakékoliv další informace tak v tuto chvíli uvádět nebudeme,“ poznamenala Sandorová.

Na úrovni celostátních elitních útvarů jde za poslední dobu už o druhou sebevraždu vysokého důstojníka, v září se přímo na pracovišti zastřelil detektiv útvaru zvláštních činností, tedy jedné z nejutajovanějších částí policie zajišťující např. odposlechy.
Loni si také vzala život vyšetřovatelka hospodářské kriminality na pražské policejní správě, údajně kvůli šikaně nadřízených.