Stařenka pracovala na zahradě, když zaslechla intenzivní štěkot svého psa a šla podívat ke vstupní brance, jelikož očekávala návštěvu své snachy. U domu však nečekal nikdo z příbuzných, ale tři zcela neznámé ženy.

„Překvapená majitelka domku jim vysvětlila, že na jejím pozemku nemají co dělat a snažila se je poslat pryč. Nezvané návštěvnice na její prosbu nereagovaly a začaly jí vyprávět, že se doslechly o prodeji jejího domečku, a proto se přijely podívat,“sdělil Právu policejní mluvčí Lukáš Maier.

Poté už začaly plynout z úst podvodnic naučené fráze o tom, že jedna z nich nutně potřebuje na toaletu, a aby je pustila do domu. Majitelka domu však na takové řeči neslyšela a znovu poslala ženy pryč. Na to reagovala jedna z podvodnic tím, že se před šokovanou seniorkou vymočila na její zahradě.

„Následovalo krátké dohadování, po kterém ženy opustily pozemek a vydaly se k vozidlu, ve kterém na ně čekal muž,“ doplnil policejní mluvčí.

Krátce poté, co automobil s posádkou zlodějů odjel, dorazila snacha stařenky. Ta ihned zjistila, že v domě někdo řádil. Byly prohledány všechny skříně i noční stolky v ložnici. Trio žen tak pravděpodobně ukradlo peníze ještě dříve, než si jich stařenka všimla. Z domu zmizelo téměř dvaatřicet tisíc korun.