Muž přijel přístroj mladým manželům předvést loni na podzim do jednoho z rodinných domů v malé obci na Blanensku. Dorazil obtěžkán vysavačem a propagačními materiály.

Po přednášce o výhodách stroje manžel odešel poklidit zvířata, zatímco jeho žena si šla vyzkoušet kvality aparátu do ložnice. Jejich chvilkové nepřítomnosti, kdy zůstal sám s jejich tříletou dcerkou, Lukš hned využil k uspokojení svých sexuálních potřeb.

Ta holka si vymýšlí. Děcka po mě můžou skákat, jak chtějí a mě to nijak nevzrušuje.odsouzený

„Děvče znásilnil tak, že jí strkal do přirození nezjištěný předmět, a způsobil jí tak krvácející zranění na genitáliích,“ prohlásil předseda senátu Miloš Žďárský. Dívenka se se svým zážitkem svěřila rodičům teprve druhý den s tím, že jí udělal bebí pán s vysavačem.

Lukš před soudem jakýkoli kontakt s dítětem zuřivě popíral. „Ta holka si vymýšlí, nic jsem jí tam nestrkal. Děcka po mě můžou skákat, jak chtějí a mě to nijak nevzrušuje. To naopak rodiče a jejich sousedi si s dcerou zahráli divadlo o prodavači vysavačů, který ji znásilnil, a pak to na mě hodili,“ prohlásil Lukš.

Pobyt obžalovaného na svobodě je nebezpečný, prognóza resocializace je velmi snížená.státní zástupkyně

Podle znalkyně Marty Skulové mluvila znásilněná dívenka ve své výpovědi pravdu. „Pokud by si něco takového v jejím věku vymyslela, nebyla by to znova schopna po měsíčním odstupu věrohodně zopakovat. Základní události byla schopna věrohodně prezentovat, nemělo to žádné znaky nějaké naučené výpovědi,“ prohlásila znalkyně.

Lukše kromě toho usvědčily i biologické stopy, krev děvčátka policisté objevili například v kapse jeho saka.

Odsouzený se na místě odvolal

„Pobyt obžalovaného na svobodě je nebezpečný, prognóza resocializace je velmi snížená. Už jednou byl odsouzen za sexuální trestný čin,“ prohlásila státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová.

Případ ale ještě není u konce, Lukš se na místě odvolal, a případem se tak bude zabývat ještě Vrchní soud v Olomouci.