Ledvina podle rozsudku přepadl loni 1. srpna ráno benzinové čerpadlo v Rychnově nad Kněžnou. Maskován kuklou, s nelegálně drženou pistolí v ruce vnikl do prodejny a s výkřikem „Davaj děngi!“  donutil osmatřicetiletou pumpařku, aby mu vydala hotovost z pokladny.

Protože mu to bylo málo, vymohl si pod pohrůžkou zastřelení ještě vydání tržby z předchozích dvou dní. Celkem si odnesl  přes 193 tisíc.

Pak nasedl do svého  auta a spěchal za příbuznými do Přerova. „Nečekali jsme ho. Když nám pak za dva dny policie oznámila, že Karel je podezřelý z přepadení pumpy v Rychnově, napadlo nás, že si tady chtěl asi opatřit alibi,“ vypověděli na policii.

Invalida odmítl vypovídat

Ledvina, těžce se pohybující s pomocí francouzských holí, se nikdy nepřiznal a v přípravném řízení i před soudem odmítl vypovídat. Když se při hlavním líčení promítal záznam z bezpečnostní kamery, kde byl jasně k poznání jeho vůz Dacia Logan, vyrukoval s historkou, že byl sám přepaden neznámými pachateli, naložen do svého auta a to pak bylo použito k loupeži. Soud ale takovou obhajobu odmítl jako ryze účelovou.

V Ledvinově autě našli kriminalisté pistoli a černou kuklu s prostřiženými průzory. Pumpařka později obžalovaného při dvojité rekognici dvakrát bez zaváhání označila jako pachatele.

Pumpařka má těžké trauma

Přepadená žena je stále v péči lékařů. Aby mohla u soudu podat výpověď, Ledvina musel opustit jednací místnost. „Pachatel jí přivodil těžké psychické trauma s rozvinutou posttraumatickou stresovou poruchou těžkého stupně,“ zjistili lékaři.

Žena po nějaké době přestala u čerpadla pracovat. „Měla jsem strach, že kdyby se mi to stalo potřetí, nezvládla bych to,“ řekla s tím, že první přepadení u stejné pumpy zažila už v roce 2007.

Peníze z lupu se u Ledviny nenašly. Součástí rozsudku je také povinnost odsouzeného zaplatit celou způsobenou škodu a také VZP mu naúčtovala bezmála osm tisíc korun za léčení pumpařky.

Rozsudek není pravomocný, protože Ledvina se proti němu okamžitě odvolal, zatímco státní zástupce Milan Vacek si ponechal lhůtu.