Odsouzenému Šmídovi nyní zbývá jediná možnost, a tím je dovolání k Nejvyššímu soudu. To však musí řádně zdůvodnit, aby bylo vůbec přijato. Jako bezdůvodný ho totiž může NS odmítnout. Manžel televizní radní Fibingerové se odvolal proti lednovému rozsudku Okresního soudu v Hodoníně, který ho poslal na 42 měsíců do věznice s dozorem.

Tvrdí, že měl hypoglykemický šok

Podle soudu byl opilý, když na rovné silnici srazil otce tří dětí, který jel domů z práce a spěchal za rodinou. „Měl jsem v autě hypoglykemický šok, proto jsem se za jízdy napil vína, protože nic jiného jsem tam neměl!“ uvedl po rozsudku v Brně odsouzený.

Do  Hodonína k soudu na předchozí stání  nepřijel, v Brně se rozhodl pro osobní obhajobu. „Velmi mě mrzí, co se stalo. Nejsem žádný nelida, ale já za to nemůžu. Zahlédl jsem cyklistu na poslední chvíli. Náhle se přede mnou objevil. To, co se pak rozpoutalo, bylo hrozné. Necítím žádnou vinu! Nemohl jsem s tím vůbec nic dělat!“ hájil se důchodce v mysliveckém jelenicovém kabátě.

Tvrzení soudkyně Hany Kleinové, že v opilosti zabil Karla P., označil za lživá. Jeho obhájce Richard Maleček se u soudu pokusil zvrátit názor soudců informacemi o mrtvém. Ten byl totiž podle advokáta v roce 1994 potrestán za stejný skutek – tedy usmrcení cyklisty autem – pokutou 15 tisíc korun. „Tohle ale nemá s případem Jaroslava Š. nic společného!“ ohradil se proti tomu státní zástupce, který pro manžela Fibingerové požadoval vyšší trest.